Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po myslím velmi zdařilém a úspěšném uvedení opery Martin Luther, loni v Bystřici nad Olší, se můžeme těšit na nový počin hudebního skladatele Víťazoslava Kubiczky a jeho uměleckého týmu.

 Opera „Kristov dotyk“ bude mít premiéru 27.května 2007 v Bratislavě. Uvedení opery se připravuje ve spolupráci s evangelickým sborem v Bratislavě. Odborným teologickým konzultantem je tamní farář Boris Mišina. Hlavním záměrem opěry je ukázat, že křesťanství a Ježíš nejsou jen nějaké archaické skutečnosti, ale že vztah s Ježíšem může mít člověk i dnes.

Obrazek

 V opeře Kristov dotyk se trojice současných mladých lidí rozhodne zahrát si Pašijové hry. Hra je postupně vtahuje do děje a oni začínají naplno prožívat osudy jednotlivých postav, které hrají. Opera tak zpřítomňuje pocity postav z biblických dob, jak i prostých lidí, kteří se setkávají s Kristem. Tehdy i dnes. Na konci představení dochází opět ke konfrontaci postav s dnešním světem.

 V roli Ježíše se představí Peter Cingeľ, v roli Marie Eva Hornyáková/Miriam Baranová, v roli Japonské turistky Nao Higano a další. Spoluúčinkuje smíšený pěvecký sbor ANIMA CANTANDA a komorní hudební doprovod.

 Opera „Kristov dotyk“ byla uvedena v rámci Evangelického dne v Třinci, 16.září 2007, v kultním domě Trisia od 16:00.